חברת "צים"

מדינת ישראל

חברת הספנות "צים" צמחה עם המדינה, עד עצם היום הזה.


בידי המדינה נותרה מניית זהב, המאפשרת לה שליטה מסוימת בחברה - כפי שנהוג לעשות עם חברות ממשלתיות שמופרטות, בזק, אל על ובתי הזיקוק, כדי להגן על האינטרסים החיוניים למדינה.
סיפורה של חברת "צים" (תרגום חופשי לעברית מתוך דף המדיה של "צים")
תחילת הדרך - סיפורה של "צים" משתרע על פני למעלה מחצי מאה. התחילה בהעלאת של עולים מאירופה, שסועת המלחמה, לנמלי הארץ שיהפכו למדינת ישראל. "צים" התרחבה והפכה להיות אחת מחברות הספנות המובילות בעולם, הפועלות ברחבי העולם.
"צים" הוקמה ב-1945 על ידי הסוכנות היהודית, ההסתדרות והליגה הימית. הספינה הראשונה הייתה "קדמה", נרכשה ב- 1947. בעת הזו, הצי של החברה כלל אניות שהוסבו לשאת מהגרים מאירופה, וציוד שנדרש מאוד במהלך מלחמת העצמאות והקמת מדינת ישראל, ובשנים הקשות של סוף שנות הארבעים. 
התרחבות וצמיחה - 1953-1968 
בשנת 1953 החלה "צים" בעידן של התרחבות כוללני שנמשך 15 שנים, עם רכישת 36 אניות נוסעים, מטענים, ואניות תפזורת, והשקת מגוון שירותי נוסעים ומטען . "צים" תמיד מגיבה לדינאמיקה של שוק הספנות הגלובלי, הפסיקה את שירותי הנוסעים שלה בסוף שנות ה-60, כאשר הטיסות הפכו פופולאריות ונגישות יותר. עכשיו, "צים" הקדישה את האנרגיה והמשאבים שלה לסחר הובלה בינלאומי של מטענים. 
עידן של התקדמות נועזת 
בשנת 1969 נרכשו כ 50% של "צים" על ידי החברה לישראל. מהלך זה של התרחקות מבעלות ממשלתית הצית עידן המתמקד בהרחבה בהתמחות בינלאומית בספנות במשלוח מטענים מיוחדים. 
ב- 25 שנה ל"צים", היו בבעלות החברה 77 אניות, 70 אניות בחכירה, והפעילה 19 קווי מטען מרכזיים, אשר הובילו 4.3 מיליון טון מטענים בשנה. לאחר מכן, “צים” עשתה את הצעד הנועז בתחום הובלה במכולות. “צים” הייתה חלוצה בתחום זה, אחת המפעילות הראשונות בעולם שאימצה את השיטה שהייתה אז חדשה, אך עתידה להשתלט על תעשיית הספנות בעשורים הבאים. לשם כך רכשה החברה שש ספינות מכולות מיוחדות, בנוסף למכולות וציוד לחוף. ב -1972 הציגה “צים” את הקו ZCS החדשני. "שירות מכולות צים" היה קו של 3 יבשות, מסע עם לוח זמנים קבוע מתוכנן של 100 יום, שמקורו בישראל וכלל נמלים במזרח הרחוק, אסיה, אמריקה ואירופה. בתקופה זו, הציבה “צים” גם מכליות להובלת נפט גולמי מאיראן לישראל וסחורות מישראל לאירופה. בסוף שנות ה-80 החלה “צים” בפרויקט מאסיבי לחידוש והרחבת הצי. בין השנים 1990 ל-1997 בנתה “צים” 15 אניות מודרניות, אשר אפשרו לחברה להציע לוח זמנים שבועי קבוע, אשר מיקם את צים בין חברות הספנות המובילות בעולם. בתגובה למשבר ספנות עולמי ב-1997, בעקבות המשבר הפיננסי באסיה, השיקה צים מאמץ חדש לייעל את פעילות החברה באמצעות התייעלות והתרחבות ממוקדת. החברה הוסיפה לצי 13 ספינות מכולות חדשות של 5,000 TEU, והגדילה את קיבולת המטען שלה ב-50% תוך שנתיים.
הפרטה, דיוק ויעילות - 1999 עד היום
בשנת 1999 הפכה קבוצת האחים עופר לבעלת השליטה בחברה לישראל. בשנת 2004 רכשה החברה לישראל את יתרת מניות צים המוחזקות על ידי הממשלה, בזה סיימה את תהליך הפרטת "צים" ובישרה עידן חדש של יעילות ופעילות אפקטיבית. אלה כללו שילוב של 13 אניות מכולה גדולות בעלות תפוסת TEU גדולות תוספת לצי של "צים", נוספו אניות חדשות נוספות לצי בשנים 2006-2008, מערכות מידע ממוחשבות מתקדמות לשיפור המעקב, התקשורת והגב יעילות, כמו גם דגש חדש על שירותי עזר ערך מוסף על מנת למקסם את שביעות רצון הלקוחות ולהגדיל את שליטתה של החברה בשרשרת האספקה.

צי הסוחר הישראלי